Meşrutiyet Mahallesi Karanfil Sokak No: 31 Kızılay
Telefon: 0312 418 88 58

Yaz Okulu

Yaz okulu öğrencilerin yazın eğlenirken öğrenmelerini elde eden bir programdır. Öğrencilerin hem sosyal aktivitelere katıldığı bununla beraber yazın eksiklerini giderebildikleri bir programdır. Haftanın 4 günü toplamda 210 saat ders almaktadır. Öğrenciler hafta içi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 09.00- 17.00 saatleri içinde derslere yapılmaktadır. Öğlene kadar mevzu anlatımları, 13.00’den itibaren ise sual çözümleri yapılmaktadır. Öğrenci sabah işlediği konulardan 13.00-17.00 saatleri içinde sual çözmektedir. Tarama testleriyle bilgiler devamlı güncel tutulmaya çalışılmaktadır. Öğrencilerinin kalıcı bir halde öğrenmesi için bolca soru çözülmesi gerekir. Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilerine sınırsız etüt imkanı sunarak başarıyı hedeflemektedir. Öğrenci öğleden sonra kendi başına test çözmektedir. Çözemediği sorular için öğretmenden destek almaktadır. Öğretmen öğrencilerin hepsiyle tek tek ilgilenir.

Odtülüler Eğitim Kurumlarında yaz okulu öğrenci eksiklerini kapatmak, öğrencinin başarması için en iyi şekilde onu yönlendirmek için kullanılmaktadır. Haftanın 4 günü okulda mevzuları en iyi şekilde öğrenen öğrenci eve gidince de işlediği tüm mevzuları küçük bir tekrarla daha iyi oturtacaktır. Ödevlerini ve tüm testlerini öğretmenin gözetiminde çözdüğü için eve ödev taşımaz. Ayrıca takıldığı yerlerde, çözemedği sorularda öğretmeninden anında yardım alabilir. Böylece daha hızlı ilerler. Çok kısa sürede birçok sual çözebilir. Eve ödev taşımayan öğrenciler tüm gün okulda kaliteli ve nitelikli bir süre geçirir. 3-5 kişilik sınıflarda öğrenci birebir ilgilenerek konuları en iyi şekilde öğrenmeleri sağlanır.

Yaz okulu Odtülüler Eğitim Kurumlarında öğrencilerin çok yönlü olarak gelişmelerini sağlayacak şekilde ayarlanmaktadır. Her derslik ve gruplar için ayrı ayrı oluşturulan gruplarda öğrenci sessiz, sakin ve rahat bir ortamda 3-5 kişilik gruplarda ders almaktadır. Haftada yalnız 4 gün dersi olan öğrenci diğer günleri toplumsal aktivitelere ayırabilmektedir. Öğrencinin derslerden verim alabilmesi için yazın da hazzını çıkarması gerekir. Kendine süre ayırmalı, dostlarıyla da zaman geçirmelidir. Dönem içinde okul, dersler, sınavlarla çok yorulan öğrencinin yaz okulunda öğrenirken eğlenmesi gerekir. Yoksa çok sıkılacaktır. Başarı için sadece ders çalışmak yetmez. Sürekli ders olması öğrenciyi yorar ve yıpratır. Bu süreçte psiko-toplumsal aktivetelere de vakit ayırması gerekir. Bu sayede öğrenci dolan zihnini boşaltabilir. Buna da ihtiyacı vardır.